Probudili jsme se do sychravého rána soboty 12. března 2016. Ale ti, kteří měli sraz na vlakovém nádraží v Českém Těšíně, nad tím jen mávli rukou. Vláček dojel přesně a my se mohli vydat natěšeni směr Bohumín. Před bohumínským nádražím nás čekala ještě jedna mladá maminka, naše bývalá tábornice Kristýnka Byrtusová se svými třemi caparty a dvěma staršími žačkami.

K aquacentru se vydala početná skupina čítající 28 osob. To už bylo na vysoké vlny v bazénu docela dost. Jely s námi i maminky žáku ze 4. C. Z legrace jsem podotkla, že to ve škole dodatečně nahlásíme jako třídní výlet, no bylo řehotu plno. Tobogán se sjížděl velmi rychle, při dopadu do bazénu se vždy zvedla vlna. Někdo se rochnil ve vířivce, někdo se vyhříval na horkých kamenných sedátkách, jiní proplavali do venkovního bazénu a hráli si na mrože. Kristýnka zamířila se svými třemi prdolíny do dětského bazénku, tam skončil i bráška od Pavlíka Bohatého, malý Kuba. To velcí volili jednoznačně tobogán. Až hrozilo některým prodření plavek, jak svištěli dolů.

Stihla jsem něco málo nafotit, no nebyla jsem sama, kdo fotil. Mamky vytáhly mobily, mamka Zuzka Kroupová, za svobodna Joklová, natočila krásné video. Snad se to podaří doručit našemu webmasterkovi Michalovi. Na fotkách poznáte malé Markétku Pelánkovou, spolužačky ze 4. C Elišku Richterovou, Elišku Kolářovou, Aničku Lipčenkovou, Áju Kroupovou a Klárku Vidličovou, je tam i jejich spolužák Pavel Bohatý. Najdete tam Tomáše Nikla a Lukáše Nieslanika, sestru od Pavla Lenku Bohatou. No a pak tam máme velké čochtandy, trio sester Nuchalíkových, jejich bráchu Mária, Milana Vilgockého. Nezapomeneme na dospěláky, Michala Tvrdého, mamky Benkovou, Bohatou, Kroupovou. A to jsem nestihla vyjmenovat všechny, ještě byl s námi i starší bráška Aničky Lipčenkové Martin, no a Kuba Gvoth, bratranec Andulky. Do skupiny plavců i neplavců patří i malá Nina, sestra Áji Kroupové. Tak,všechny jsem snad stihla vyjmenovat.

Zažili jsme neskutečně krásnou sobotu, spousty legrace v Bohumínském aquacentru. Pro velký úspěch zopakujeme.