Sešli jsme se na českotěšínském vlakovém nádraží v sobotu 12. března a Regiojet nás dovezl do hanácké metropole Olomouce. Přestoupili jsme na regionální vláček směr Olomouc-Hejčín a pak to už bylo jen na našich nohách, aby nás donesly k OC CITY, kde se nachází Jump Family park. Nastalo hodinové řádění mezi pěnovými kostkami, na žíněnkách, na trampolínách, skoky, přeskoky, pot se z dětí lil proudem.

Hodina uběhla jako voda v řece, zpocená čela svědčila o tom, že si to omladina užila vrchovatě. S doprovázející maminkou p. Dianou Frankovou jsme fotily ostošest. Děti si oddechly, převlékly se ze zpocených triček do čistého, nasvačily a místní dopravou, autobusem, jsme se svezli na ul. Tržnice, odkud už jsme směřovali pešky pohodovým krokem přes parčík k Pevnosti poznání kolem hradeb bývalé pevnosti. Děti se při prohlídce pevnosti seznámily s dějinami Olomouce, ale hlavně je to interaktivní centrum pro vědecko-technické poznání, pokusy, vzdělávání dětí, mládeže, zaujme to i dospělé. Ponořili jsme se do mozku, zkusili si, jak funguje sopka, různé světelné variace, síla zdvihu, co víme o DNA, prostě vše, co by mohlo a mělo mladého člověka zajímat, čím by se mohl více vzdělat.

No a nazpět dvoukilometrová procházka třídou Kosmonautů k hlavnímu nádraží, hezky zvolna jsme se dostali k vlaku. Zážitků spousta, fotostřípky zachytily naši sobotní výpravu. Na zpáteční cestě k nádraží jeden z účastníků výpravy našel u stromu i malovaný kamínek. Do Olomouce nás vyjelo 13 dětí a 2 dospělé osoby. Parádní počasí, parádní zábava. Už se těšíme na další výpravu.

Jana Jurčagová