Další výprava v rámci prázdninových aktivit Svibické šestky je za námi.

Vypravili jsme se do Třince prozkoumat výstavu kávy a interaktivní výstavu určenou pro malé vyšetřovatele. Zvolila jsem toto řešení místo původní jízdy lanovkou na Javorový vrch. Přece jen, počasí bylo vrtkavé od pondělka, v úterý byl vydatný deštík, nemohla jsem nic riskovat s dětmi na sedačkách, s notně pohyblivými dětmi.

Děcka byla báječná, vyluštila všechny úkoly, nástrahy v pracovním sešitku malého policejního vyšetřovatele. Zdárně jsme se prolouskali zajištěnými stopami, odlišili jsme otisky, poměřili odlitek s boty možných pachatelů. Všechny děti vyzkoušely vylézt na model staré lokomotivy, hned u vchodu do muzea.Trocha dobrodružství.

A jelikož jsem byla upozorněna Mírou Zamazalem, že nedaleko před Tescem bude akce Country rádia, rozhodli jsme se s dětmi prozkoumat prostranství parkoviště před supermarketem Tesco. Výsledkem byla dobře vychlazená točená limoška, pražská klobáska a superový rohlík, který se tady nikde nevidí. Poklábosili jsme s moderátory rozhlasové stanice,omrkli indiánský vigvam.

Turistickým pohodlným tempíčkem jsme se vydali zpět k vlaku, výprava se podařila, razítka byla rozdána. Svezli jsme se nazpět rychlíkem, omladina koukala, jak vypadají nové rychlíkové vagony.

Prázdniny končí, jsou za námi už 4 prázdninové výpravy, zbývá jediná,p oslední, na hrad Helfštýn. Je připravená na sobotu 16. 8, vše záleží na počasí. V případě nepříznivého počasí budeme přesouvat na neděli 24. 8.