Bylo nás pět, i tak lze nazvat malou výpravu , která se uskutečnila v sobotu 14. října. Vyjeli jsme osobáčkem na Ostravu-Svinov a přesně podle rad nemocného Tomáše z Ostravy jsme se přesouvali autobusy do Plesné , malé obce na okraji Ostravy. Plesná , to je zapadlý kout za Ostravou, ale plno zajímavostí. Po výstupu z busu nás zaujala dřevěná socha zavěšena na řetězech nad protékajícím potokem. Po důkladném prozkoumání jsme přišli na to, že jde o sochu plavkyně pocházející z Plesné.

Výstava LEGO se nacházela pár kroků od autobusové zastávky, v tělocvičně DDM Plesná. Malá, ale velmi zajímavá výstava, dokonce jsme se účastnili i bodování vystavených soutěžních modelů. Ale to nejlepší, to jsme netušili, přišlo až po dojetí k OC Globus. Mladý Tomáš Manovský, který bohužel onemocněl, nám zjistil, že nás tam bude čekat velmi zajímavá akce s výherkyní Masterchef 2022, Terezou Hrubešovou. Předčilo to naše očekávání. To bylo srandy. Z našeho dětského čtyřlístku si tři dodali odvahy, David přihlížel, fotil a držel pěsti. Iva, Adrian a Patrik si nasadili kuchařské čepice a pustili se do soutěžení ve výrobě sushi, pizzy a sladkého „cukcejtu“. Každý z nich si mimo svých výrobků odnesl domů i velkou papírovou kabelu s dárečky.

Vraceli jsme se domů do Českého Těšína až za tmy, naprostá spokojenost. První výprava, akce školního roku 2023-2024 je za námi, před námi listopadová výprava čochtanů do Olomouce, podrobnosti zveřejníme 22.10.

Jana Jurčagová