Tak jsme opět po delším čase zavítali na Slezskoostravský hrad, tentokráte jsme si objednali prohlídku s tajemnou postavou Xaverem Jakubem Zahozencem. Huh, to jsme se vyděsili, když jsme vystoupali po strmých dřevěných schodech hradní věže do místnosti s mučidly, kde mimo jiné byl uložen k věčnému spánku i Xaver Zahozenec.

Dozvěděli jsme se z jeho úst, kdy byl hrádek postaven, který rod ho vlastnil, jak to bylo s uhlím na Ostravsku, prošli jsme výstavu koření, objevily výstavu hraček, které provázely dětstvím naše babičky a dědečky, nakoukli jsme do obřadní síně i do hradní kaple. Dodnes jsme netušili, e na hradě je místo, kde je možno vnímat tkz. čistou energii, ale Xaver nás k tomu to místu dovedl, každý z nás si mohl zkusit, zda něco na tomto místě cítí, zda na něho něco působí.

Koukli jsme ke kovářům, zkusili si roztepat železnou tyč a ti nejzlobivější se báli vejít do podzemní čertovské školy. No, zážitků bylo plno. Nezapomněli jsme si koupit turistické dřevěné známky, někteří si koupili turistickou nálepku do brožurky "Otevřete 13. komnatu".

Cesta zpět přes Černou louku byla přerušena na pár minut dováděním na posilovacích strojích pro děti, pak už jen cesta přes obchodní centrum Karolína na vlakovou zastávku Ostrava-Střed.

Sobota 14. října se vydařila, další sraz milovníků dobrodružství bude v půlce prosince, ale to pozveme i členy tábora na po táborové čachtání do bohumínského aquacentra.