Tak, máme tady třetí prázdninovou výpravu, tentokráte za koníčky do Stáje Václav na Pašůvku do Horní Suché.

Na vlakovém nádraží se nás sešlo v úterý 15. srpna "jak malých myšek". Současně jsme pozvali i maminky, babičky, dokonce s námi jel i jeden dědeček, pan profesor Konečný.

Počasí nám přálo, tak si každé z dětí užilo svých 7 minut v sedle při procházce kolem ranče. Kobylka patřila k těm klidným tvorům, nikdo neskončil shozen na zemi. Na závěr projížděk osedlal kobylku i pan profesor Konečný. Říkal, že se pokusí bez pádu ze hřbetu koně dojet do cíle. Nenastal žádný pád, děti se vyřádily i na prolézačkách, koníčkům předaly suché pečivo a další pamlsky.

No, jen kdyby České dráhy nedělaly zmatky, když už mají tu výluku. Rozhodly se, že stáhnou vlak přes pracovní týden z rozpisu jízd, no hlavně, že to nikde nedaly České dráhy vědět. No, ale protože sluníčko usilovně hřálo, tak jsme se rozložili do trávy na vlakové zastávce Havířov -Suchá a počkali na další vlak. Těch 30 minut se dalo krásně oddychovat, dojedly se svačinky, dopilo pití, rozdala se razítka za výpravu.

No a v sobotu 19. srpna hurááá na poslední letošní prázdninovou výpravu, závěr učiníme v zámeckých komnatách v Hradci nad Moravicí.