Tak nadešel den, kdy se malí dobrodruhové vydali do amazonského pralesa. Že to není možné? Ale je, 25 malých dobrodruhů by to na dnešní výpravě potvrdilo. V prostorách OC Karolína najdete kousek amazonského pralesa, dokonce letadlo Indiana Jonese. Děti se dokonale vyřádily na lanech, skluzavkách, v tunelech, při roztáčení v pneumatice, zdolávání různých interaktivních úkolů malého dobrodruha. Byla s námi i táborová vedoucí Mája, která se snažila nafotit všechny dovádějící malé dobrodruhy, můžete pak ocenit sledováním fotostřípků, zda se jí to povedlo.

Dovádění v Tarzanii jsme vyměnili za posilování na venkovním „workoutovém“ hřišti na Černé louce. Kdo neskotačil, schoval se před Oskarem na lavičky do stínu. Ještě jsme stihli smlsnout si na vynikající zmrzlině, kterou nabízela usměvavá mladá prodavačka kousek od vchodu do OC Karolína. Naše omladina si vysloužila dobrá pitíčka, když pomáhala na Černé louce kousek od hřiště vynášet lehátka jedné paní majitelce zahradní restaurace.

Výprava se vydařila. Děti dostaly na závěr pár minutek volna, aby nakoukly do všech nablýskaných prodejních výloh OC Karolína a poklusem jsme to vzali na vlakovou zastávku Ostrava-Střed. Bylo velké loučení, mávala nám Mája i ostravský mládenec Tom M. Poděkování patří i maminkám Renči Rodové a Hance Kalové, které nás doprovodily na řádění do Tarzanie. Dokonce se s námi na výpravu vydala na vozíčku i prababička Eva od sourozenců Kalových, pookřála v tom řehotu malých.

V pondělí 21. srpna završíme prázdninové výpravy cestou do Rožnova pod Radh.

Jana Jurčagová