Rok 2021 se nachýlil ke svému konci

a náš spolek se rozhodl pro výpravu na Pustevny, k soše Radegasta, nadýchnout se čistého horského vzdoušku, podívat se po krásách hor Valašského království.

Autobus nás vyzvedl ve Svibici a mohli jsme vyrazit přes Frýdek-Místek vzhůru kolem přehradní nádrže Šance na Horní Bečvu a zasněženou silnicí obklopenou hustými lesy stoupat vzhůru na Pustevny. Mladší i starší, odhodlaně jsme vyrazili k turistickému rozcestníku a zamířili vzhůru po turistické značené trase k soše Radegasta. Bílá nádhera, sněžná mlhovina, mrazík vykreslil přírodu do podoby zimn í pohádky. U sochy Radegasta nezbytné focení a někteří se museli nutně zahřát horkým čajem. Zdatnější se vydali vedeni naším Tomášem Kocůrkem Čičinkou dál po modré turistické trase ve směru kaple na Radhošti, my méně zdatní neboli tkz. rekonvalescenti jsme kroky zamířili zpět na Pustevny. Ještě, že rolba projížděla a uhladila cestu. Jako kaskadéři ve filmu si člověk připadal na cestě k Maměnce a Libušínu,místo cesty byla čistá ledovka.Vzhůru by to šlo, ale jak jsem se koukala na ty sešupy človíčků směrem od chat dolů k rozcestníku,tak jsem uvažovala, že snad to v nejhorším případě sjedu po zadní části těla.No, nakonec po vydatné kyselici ve známé Kolibě to člověk sešel.Sice velmi pomalým hlemýždím krokem, ale bez pádu a úrazu.

Naše plíce dostali přísun čerstvého horského vzdoušku a my se mohli usadit v vyhřátém autobuse a zamířit zpět k Českému Těšínu.Procházka přírodou prospěla všem.

 

Jana Jurčagová