A je tady poslední letošní prázdninová výprava se Svibickou šestkou pro těšínské děti, ale nejen pro ně.

Vlakem cesta pohodlně ubíhá, až na konečnou do Opavy. Tam přesedáme do Regiovlaku ,zas jedeme něčím jiným, mnozí z dětí poprvé. Počasí nám přeje, není horko, neprší. Ideální pro výpravu, kdy musíme od nádraží stoupat strmou ulicí až k bráně do zámku. Procházíme branou v červené věži, pozůstatku to hradu.

Kdysi býval Hradec nad Moravicí hradem, na konci 16. století začali majitelé, knížecí rod Lichnovských, přestavovat hrad na útulný zámek. No ještě, že není vedro, jinak by nás to stálo více sil, tak jsme to zvládli celkem dobře, jen se dvěma kratičkými přestávkami, kdy jsme chytli tkz. druhý dech.

No a už se fotilo, kolem nás projela kolona svatebčanů, ejhle, vidíme i nevěstu, ta vstupuje před námi do zámku. Stovky návštěvníků hudebního festivalu, to zase poznáváme z hudby, kterou je slyšet zpod zámku, z hlubokého údolí.

Před prohlídkou je ještě chvíle volna, rozpouštím tu svou výpravu na prohlídku zámecké obory, některé mamky usedají ke kávě a já koukám, kde se platí vstupné. Před hradní bránou jsme se pozdravili i s Tomem Gazdou a Simčou, ti jsou jedni z tisíce návštěvníků festivalu v podhradí.

Absolvovali jsme prohlídku menšího okruhu, ten hlavní okruh byl uzavřen z důvodu konání festivalu. Holt, souběh mnoha aktivit v jednom termínu. I tak se nám to líbilo, náš mladý Ondra Pilch fotil a fotil, i mě překonal. Cestou z prohlídky jsme prošli i několik set metrů zámeckou oborou k bustě jednoho z hudebních velikánů, poslední společné foto a huráááá, dolů s kopce k vláčku.

Teprve u busty se počasí rozhodlo, že nás lehce zkropí. Ale, jen lehounce, nestálo to ani za vytáhnutí pláštěnek. Jen ti, co se obávali, že je deštík rozmočí, se skryli pod deštník. Stejně ho cestou dolů zase stáhli, prostě letní deštík.

Výprava se vydařila, svačiny se snědly, mnozí si zakoupili oblíbenou turistickou známku, někteří pohledy, jiné upomínkové předměty. Léto bude brzo za námi, na podzim zase něco podnikneme.