V hale těšínského vlakového nádraží na mě čekala horda dětí. Kam se to má vyrazit? No přece na Slezskoostravský hrad, pěkně vlakem přes Karvinou a Bohumín. Děti se těšily na jízdu novou vlakovou soupravou a hned fičely nahoru, seshora se prý lépe sleduje krajina, ha, ha.

Vystoupili jsme v Ostravě, na mnohdy slavně neslavné Stodolní, pěšky jsme prošli centrum Ostravy. Na Černé louce zrovinka byly Fauna trhy, přes řeku Ostravici jsme se dobývali dřevěným mostem na zrekonstruovaný hrad. Děti dostaly při vstupu jeden velký úkol: najít šest čertů a jejich kamarádů. Byl to opravdu čertovský úkol, čertů tam bylo hodně, ale najít ty správné čerty, to byl těžký oříšek. Mučírna, kláda pro vzpurné lidi, klec pro hříšníky, skřipec, každý si to hned vyzkoušel. Pěkně se tam sedělo, ve stínu hradní kašny, děti se prošly po ochozu, koukly do svatební síně, mrkly se, kdo to tam burácí v kovárně, a on to čert.

Zpáteční cestu jsme zvolili přes nákupní centrum Nová Karolína, děti jsme provedli chládkem na visutý můstek k nádraží Ostrava-střed. A trasou přes Ostrava-Kunčice a Havířov jsme se vydali zpáteční cestou domů, k Českému Těšínu.

V batohu si děti vezly deníčky s novým razítkem za výpravu na hrad, dvě dívenky dostaly jako odměnu tričko "Prázdniny s městem Těšínem". 

Akce se vydařila, fotoaparátek cvakal ostošest, další výprava bude 30. 7, Bohumín. Přesouváme výpravu na horu Javorový z 23.7. až na polovinu srpna.