Tak, začaly nám prázdninové výpravy v rámci aktivity s Těšínskými dětmi, no a začaly zcela suprově.

Ve středu ráno se sešlo celkem 17 přihlášených dětí na autobusovém stanovišti v Českém Těšíně. Byli jsme očekáváni na hospodářství manželů Ruckých nahoře nad městečkem, v oblasti Dolní Žukov. Už z dálky nás přišel k plotu přivítat pan pštrosák, přiběhly i dvě lamy. To bylo chechotu, legrace, děti se nebály ani velkého psa středoasijského pasteveckého plemene. Fenka Máša se lísala ke všem, nad některými dětmi vyčnívala.

Děti nevěděly, kam se dřív podívat. Zvědavě si prohlížely malé slepičky, takzvané perličky, musely zajít za malými kozami, neodolaly a braly do náruče místního favorita všech okolních koček, domácího kocoura.

Sluníčko nám dnes hezky posvítilo na naši výpravu do Žukovské minizoo. No a s mnohými dětmi se uvidím na zbývajících výpravách. Je už totiž dobrým zvykem, že rodiče hlásí své děti na prázdninové výpravu koncem května. Tak už dnes vím, že máme dvě poslední výpravy zcela obsazené, na čachtání v Bohumíně 13.8 a na výpravu do ostravské ZOO 20.8 už bohužel nepřibírám žádné dítko. Z dnešní akce vznikly hezké momentky, snad se budou líbit dětem i všem ostatním, kteří se na ně kouknou.