Tak, byla tady sobota 20. srpna 2016 a malí i velcí dobrodruzi se vydali vláčkem do 50 km vzdálené Ostravy. Čekala nás tam slavná zoologická zahrada, zvěř známá i neznámá, nově otevřené pavilony, dětská hřiště, stánky se zmrzlinou a cukrovou vatou. No, řekněte,  by neodolal.. J

Sešlo se nás celkem 27 dětí a 9 dospěláků, no a jeden kočárek, který současně uvezl dvě miminka. Z vlakové zastávky Ostrava-Stodolní to bylo opravdu jen pár kroků na konečnou trolejbusu č. 104, dovezl nás až před hlavní vstup do ZOO. Hurá, ani davy lidí nám nezabránily dostat se k pokladně, koupit lístky, projít turniketem a už se dívat na růžovoučké plameňáky.

Nejlepším řešením bylo rozdrobit velkou skupinu na pár menších, kde vždy byl oporou někdo z rodičů. No a vydali jsme se koukat do ohrad, hledat schované ptáčky, poslouchat řev paviánů. Viděli jsme toho hodně, unešení jsme byli pavilonem Papua, kde návštěvníkům cizokrajní ptáci klidně sedli i na rameno, mně jeden takový usedl i na hlavu. Velmi zajímavě je řešen pavilon Evoluce, kde děti zjistí, kdo je vlastně naším společným předkem.

V zoologické zahradě čas rychle ubýval, v 18. hodin k večeru si děti stihly ještě zadovádět na vyřazeném hornickém vláčku a mašince nedalo východu ze ZOO. Pak už jen spočítat, ještě jednou zkontrolovat všechny dětičky, dát razítka za účast na výpravě a hurá na zastávku trolejbusu.

No, malým škraloupem výpravy bylo zpoždění Regiojetu, na který jsme si předem zakoupili lístky zpět domů. Ale, ani 25 minut čekání navíc na peroně zastávky Ostrava-Stodolní nám neubralo ze závěrečného vynikajícího zhodnocení dne.

A závěr? Už se plánují výpravy pro prázdniny 2017 a ta závěrečná nás zavede do prostor zámku Hradce nad Moravicí. Tak, děti a dospěláci, máte se na co těšit o příštích prázdninách.