Tak jsme vyrazili na konci července do nedalekého města Třince. Co nás tam zajímalo? Muzeum třineckých hutí, o kterém je známo, že pořádá velmi zajímavé interaktivní výstavy pro děti, mládež i dospělé. A, taky že jo.

Autobusová linka jede jen pár minut, od autobusového stanoviště  je to pro nás jen několik minut chůze. Výpravu zvládlo v pohodě 12 dětí z našeho městečka, doprovázel nás i náš Milan Vilgocký, který už nesbírá razítka, to přenechal, jak říká on sám, již mladším miminům.

Fotoaparát zvěčnil děti při prohlídce modelů autíček ze sbírky největšího sběratele u nás v České republice, v druhém sále byla interaktivní výstava malířky Heleny Švejdové, která byla zaměřena k její tvorbě filmových kulis, kostýmů. A byla to pravá legrace, děti se vrhly na převleky, tu to byla liška, pak zas zámecký pán.

V horním poschodí jsme prohlédli stálou výstavu k historii Třince, kde byly zajímavé exponáty, jako kupř. přístroj k záchraně lidského života. Ten se používal kdysi velmi, velmi dávno právě v třineckých hutích.

   Tak a nakonec pár snímků u staré lokomotivy, na kterou tedy všechny děti velmi rády vyhupsnou. Lokomotiva slouží dětem pro pobavení, vždy zaujme. Stihli jsme autobus nazpět do Českého Těšína a ve středu 9. srpna vyrážíme směr Karviná.