Velkolepá podívaná, to na nás čekalo v úterý 27. prosince, kdy jsme se na své letošní poslední výpravě vydali do Brna. Vyjížděli jsme brzo ráno z našeho malého městečka Český Těšín, aby nám neujel spoj na Brno. V Regiojetu jsme se pohodlně uvelebili a vyjeli vstříc Brnu. Výprava o počtu 17 osob vesele švitořila a krátila si jízdu povídáním. Vyjížděli jsme v dešti a zimě, Brno nás přivítalo sluníčkem.

Tramvaj nás dovezla k hlavní bráně výstaviště a odtud to bylo už jen pár minut pěší chůze k bráně č.3, kudy jsme se dostali ke vchodu výstavy. Sice jsme narazili na malou obtíž, ale i tu jsme zvládli. Na místě jsme se dozvěděli, že je nutné si rezervovat vstupenky na jistý čas. Ještě, že bylo volno na 13. hodinu. Koupily se vstupenky a šlo se na hodinku do blízké "americké" hospody, steakhouse či tak nějak se to jmenovalo. Někdo si dal polévku, někdo si objednal hranolky, které se nakonec jedly až po výstavě, malý Kuba si dal s dědou argentinský steak. Výstava Tutanchamon, to byla pastva pro oči, doopravdy. Jas pocházel z vystavených replik, věrných kopií všeho, co se našlo v Tutanchamonově hrobce. Fotilo se a fotilo, takovou výstavu člověk vidí málokdy. Tutanchamon je znám coby jeden z nejbohatších vládců starověkého Egypta a bylo to vidět. Z vystavených exponátů, replik věcí nalezených v hrobce Tutanchamona, můžeme usoudit, jak velcí mistři umění v té době v Egyptu žili. Vše propracováno do detailu, s naprostou přesností. Byl to neskutečný zážitek, výstava Tutanchamon.

Děkuji dospělákům za pomoc při ohlídání menších vandrovníků, společně jsme zažili i legraci. Byli s námi mj. děda Jakuba Franka, maminky Knollová a Rodová a mladí dospěláci Sandra, Tom webmaster a Petra D.

Poslední výprava roku 2022 je za námi, huráááá do roku 2023.

Jana Jurčagová