Tak, je tady 30. července, vyrážíme směr Bohumín, pro nás lidičky ze Slezska by to chtělo říci "jadymy do Bogumina". 

Banda plavců zdatných i méně zdatných připravena, rukávky a kruhy nikdo nezapomněl doma. Klusali jsme jak řádná vojenská jednotka k aguacentru, jen co jsme vystoupili, natěšeni z vody. Tak nás také zachytil jeden z dospěláků, kteří se k nám připojili až u aguacentra. Velcí kluci Mário neboli Májo a Milan hlídali malé kluky, sjížděli s nimi tobogán, velké dívky Sandra a Natalka měly zase kolem sebe plno malých dívenek. Pomáhala nám i jedna z maminek, p. Kenická. 

Legrace nastala při převlékání, kdy jedna z holčiček hledala nejdříve ručník, pak ponožku, pak pro změnu šortky a tričko. No, našlo se všechno ke spokojenosti malé Janičky. 

Závěr patřil lanovému centru, skokům v síti na Maugliho stezce, hned pár metrů od aguacentra. Superové, to je jediné, co jsme vyslovovali, když jsme to viděli a zdatní odvážní Tarzané prošli. To by mohl náš Český Těšín mít. Den se vydařil, výprava dojela úspěšně do Českého Těšína, bodíky byly rozdány do knížeček všem dětem, fotografie se zpracovávají. Tak, zas někdy příště.