Tak jsme v sobotu 30. dubna vyjeli osobáčkem směr Ostrava, hl.nádr. Čekal nás rychlý přestup do tramvaje č.1 a přesun na konečnou do Dubiny, posledním dopravním prostředkem byl autobus, dovezl nás do Krmelína na zastávku U lesa. Odtud už jsme se museli spolehnout na naše dolní končetiny a pohodlné boty, 600 metrů jsme překonali pochodem za krajnicí. Prezence, vyplnit startovní lístečky, kde účastníci zjistili, že je čeká celkem 10 soutěžních discipli, jako je střelba z útočné pušky, z malorážky, ze vzduchovky, hod granátem, hod šipkami, lakros, hod frisbí, střelba lukem, světelná střelnice,atd. Nezbytné poučení o pohybu v prostoru střelnice, mj. je to největší střelnice v Moravskoslezském kraji, a mohlo se začít. Před samotným závodem jsme shlédli vystoupení, ukázky sportovní střelby, kdy mladá 17-letá střelkyně s puškou dokázala pravé divy střelbou na pohybující se terče na zemi i ve vzduchu.

Soutěže byly odstartovány, kategorie celkem 4, do 10 let, 10-15 let, 15-26 let, nad 26 let. Spolek postavil v každé kategorii několik soutěžících.

No, byli jsme opravdu úspěšní. Matěj Lederer vyhrál 1. místo v kategorii 10-15, Maja Metelková získala prvenství v kategorii 15-26, v kategorii nad 26 let zabodoval Marcel Nuchalík a vybojoval bronzovou medaili. Aby závodníci neměli hlad, pořadatelé připravili výborné grilované klobásky s chlebem, pitný režim byl dodržen chutnou kofolou.

Vše musí jednou skončit a tak i TREFA 2022 měla svůj konec. Následovala cesta na autobusovou zastávku na okraj Krmelína a přesun busem na Dubinu. Stihli jsme tramvaj do Ostravy, hl.nádr. a vlak do Českého Těšína. Počasí nám přálo, Oskar vykoukl a smál se celý den.

A, za pár týdnů na další výpravě. Jana Jurčagová