A koho že to tady najdete? No přece všechny lidičky, kteří jsou důležití pro to, abychom vůbec mohli sbalit kufry a vyrazit na začátku července směr Jedlová u Poličky. Naši tátové, manželé, strejdové, známí, bývalí žáci, již odrostlí školním lavicím, ti všichni ochotně a jen za hezké slovo rádi vyrážejí v autech, vlakem směr Polička, na konci měsíce června. Už to všichni známe, jak náš hlavní stavitel Kléma - Milan Daneš pronese slovo "Apalucha", už víme, že se blíží prázdniny a stavěčka tábora.

A pak tady máme manžela naší "skupky", ten velmi rád udělá vše, co by dětem zpříjemnilo pobyt na stanovém táboře. Nejen, že osobně opravil celou střechu táborové boudy, kde vaříme a je tam i jídelna a kanclík se skladem v jednom, ale hlavně je známý svými "šprajcy", coby horník pořád nám někde na boudě něco "šprajcuje", aby to vydrželo zimní přívaly sněhu, prostě vždy myslí, aby příroda nevyhrála nad technickým stavem dřevěné boudy, která hrdě odolává poryvům větru už od roku 1985.

Ve směsi foteček najdete hodně Vám známých osob, mnohým, dá se říci všem, se vrátí určitě jen hezké vzomínky na léto a stanový tábor Jedlová u Poličky. A jsou to nejen stanové tábory, jezdíváme i na výpravy během školního roku, zveme dospěláky na víkendovky, pečou s námi vánoční cukroví, účastní se Bambiriády.