Prázdniny končí, všechno pěkné musí jednou skončit. Končí nám pomalu letní prázdniny 2015 a jak lépe ukončit letní výpravy než nakouknutím na ranč ke koníkům.

I když hodně přihlášených dětí se leklo předpovědi meteorologů, deštiva a bouřek z pondělka, přece jen se nás sešlo v hale vlakového nádraží ráno 9 lidiček. Pěkná skupinka, hezky jsme si povídali ve vláčku, který nás dovezl do Albrechtic u Českého Těšína.

No, po svých jsme se přesouvali k ranči POHODA, turistickým tempem jsme to ušli za 40 minut, vedla nás i turistická značka, na Zamostí, přes most přes říčku Stonávku.

To bylo koníčků, zrovna tam na ranči probíhal jeden z turnusů jezdecké táborové školy, koukali jsme se, jak paní majitelka Eva, jinak trenérka, cepuje svěřence, ukazuje, jak mají správě vést koníka ke skoku, ke zdárnému překonání překážek. Cvičilo se na dvou okruzích, pak i na nás zbyl čas, na to naše cválání. Že byly ty naše děti začátečníci, přinesly jim dívky z ranče dřevěné schůdky pro snadné nastoupení na koně, správné vyhoupnutí do sedla. No, pak už se jelo, spíše šlo krokem po obvodu jízdárny. I to dětem stačilo.

Šli jsme ještě nakrmit koníky jablíčky, mrkví a starým chlebem, jej, to byly pamlsky. Chutnaly, chutnaly. Pohladili jsme pejsky, kteří pobíhali volně na ranči mezi koni, koukli do stáji, viděli čistění kopyt, dokonce jsme byli svědky, jak dívky z ranče umí velmi dobře ohánět se vidlemi při vynášení hnoje.

No a blížila se doba odjezdu vláčku, tak jsme kroky otočili ve směru vlakového nádraží.

Skončila 5. prázdninová výprava, je čas na lepení jízdenek a vstupenek.

No a možná už se přemýšlí nad akcemi pro léto 2016