A je to tady.
V sobotu 5. prosince jsme vyrazili na mikulášskou výpravu do Ostravy. Vláček nás dovezl do Ostravy-Svinova a my se v pořádku přemístili k autobusové zastávce na Svinovských mostech. Jeli jsme směr Ostrava-Michalkovice, na ulici Novoveská. No, nejdříve jsme se vydali špatným směrem, ale nakonec nás naše nohy donesly až před budovu Laser areny.

Mohlo hrát najednou 11 hráčů, tak ti nejstarší věkem, tedy Jana a Roman se rozhodli, že budou klevetit pohodlně usazeni u stolu. 11 hráčů dostalo světelné vesty a lasero pistole, plno pokynů a vběhli někam ,kde je spousta překážek. Výsledek dvou her? Na velkého Toma a Radima se dotáhl i věkem o dost mladší Markus. Z dívek byla nejlepší Sandra, ta to taky nandávala všem kolem ní. Nesmím vynechat Nelu, Naty, Veroniku a Anitu, Pavlíka, Elišku, Matěje.
    
Po velesuperovém zážitku jsme se vydali zpět na zastávku, trolejbus nás dovezl do centra Ostravy. Pozvolna jsme kráčeli přes starý rynek na Masarykovo náměstí, u umělho kluziště si malí stihli i zakoulovat. A honem, honem, čeká nás nákupní centrum Nová Karolína.

Původně mělo být překvapením pro děti návštěva 5D filmu, no bohužel, jsme objevili uzavřen prostory, vše zrušeno. My se jen tak nevzdáváme, Jana vzala malé děti do Zrcadlového ráje, větší se chtěli brouzdat mezi obchůdky. Děti zkonstatoaly, že zrcadla jsou legrační, že to bylo doopravdické skleněné bludiště. Všechno dobré jednou skončí, tak skončila i mikulášská výprava do Ostravy.