Tak,  a už tady máme čtvrtek 6.srpna

a vyrážíme vlakem směr Bocanovice. No, sešlo se nás hodně, nějak jsme se "rozmnožili". S dostatečnou zásobou pití, svačinou, pokrývkou hlavy nastoupilo do vlaku celkem 23 dětí a 4 dospělí. Začíná být zvykem přítomnost rodičů, jezdí rádi, vždy se zeptají, zda mohou jet, samozřejmě si to hradí ze svého, pro děti získává statutární zástupce Svibické šestky Jana Jurčagová vždy finanční prostředky ke krytí všech výdajů.

Musíme poděkovat městu Český Těšín, už vloni zvedlo výši příspěvku na částečné krytí výdajů u výprav, takže letos opět můžeme počítat, že po předložení prvotních dokladů dostane dětská neziskovka na svůj účet částku ve výši 3.000 Kč. No, výdaje už sice vysoce překročili limit této částky, ale nevadí, na podzim bude statutární zástupce Svibické šestky jako vždy žádat o dotaci z ministerstva školství na volnočasové jednodenní aktivity.

Uvidíme, co vše se podaří. Zatím se opět podařila další prázdninová výprava. I když Oskar nemilosrdně pálil, statečně jsme kráčeli více jak 3 kilometry po silnici jelikož zrovna se, "jak na potvoru", rekonstruoval chodník v celé délce od Bocanovic až do Dolní Lomné, no nevadí, posledních 1,5 km jsme si vyšlapovali ve stínu cyklostezkou, blížili se k cíli výpravy, k zážitkovému centru URSUS v Dolní Lomné.

Opravdu se občanům Dolní Lomné povedlo vybudovat něco neskonale pěkného, zaujme děti i dospělé, tématika ochrany přírody, Beskydy, fauna a flora, vše s obrazy, didaktickými hrami, vytvořené panorama Dolní Lomné se zurčícím potůčkem, nahoře v poschodí soutěž určování stop, kdy se hned dozvíte, zda jste stopu přiložili ke správnému zvířeti, venku vybudovaná zahrada se spoustou vychytávek, kupř. náhon a mlýnek, stačí zapnout vypínač a hele, voda se žene náhonem na mlýnek, ten se roztáčí, voda padá dolů do uměle vyrobeného rybníčku a zpět se dostává nahoru do náhonu. No prostě jeden velký zážitek. Děti se jak vodníci na závěr dovádění v zahradě vrhly s kbelíky na vodu a nabíraly, nabíraly, včetně vody do bot, mnozí.

Cestou zpět ale po chvilce byly boty suché, zdálo se nám, že ty kilometry nazpět se nějak zkrátily, nějak rychleji se nám šlo zpět na vlakovou zastávku Bocanovice. Výprava se podařila, uvidíme, jak budou dovádět koníci za týden v Albrechticích u Českého Těšína.