Tak nám to v pátek 23. května zase vypuklo.  A cože to je? Přece Bambiriáda, celostátní akce pro děti, mládež a širokou veřejnost, v několika našich městech najednou. V Českém Těšíně se koná Bambiriáda letos již potřetí, nemůže u toho chybět naše 6.pionýrská skupina Svibická šestka, která působí na území Českého Těšína.

Obsadili jsme jeden z dřevěných domečků, které rychle vyrostly na náměstí před radnicí našeho města. V pátek i dnes velmi pilně pracovali jako dobrovolníci na stánku Míra Němec, sedmák ze Svibické základky spolu s Gabkou a Denisou z Karviné. Sluníčko hřálo, člověk se potil, bambiriádní tričko bylo rychle propocené, ale stále se dětem dávaly dle věku malé soutěžní úkoly, odměnili je pak magnetkou, pohlednicí a dalšími drobnostmi. Pro maminky byla navíc vtipně potištěná PVC taška.

Byl nám pomoci při sobotě i náš Tarzan, jeden z dlouholetých táborových dospěláků spolu se svou přítelkyní, razítka se snažila dávat dětem i malá, teprve dvouletá Eliška. I naši pomocníci vyrazili na průzkum stánků jiných organizací, chtěli si také něco splnit, stánek Svibické šestky mezitím strážila skupinářka, která se taky činila v zadávání soutěžních úkolů dětem. Také přišly děti ze Svibické základky a koukaly, že na ně ze stánku mluví jejich paní vychovatelka. Takže se snažily, aby si neudělaly ostudu.

V sobotu dopoledne v 15.30 dojela bílá limuzína a z ní se vysoukal Michael Jakson, ha, byl to suprový imitátor až z Prahy. Tančil přímo skvěle - pravý Michael. Ještě měly vystoupit dívky, nějaká ta dívčí kapela, kterou děti  znají, ale já coby postarší člověk nevěnuji tomuto druhu zpěvu celkem pozornost. Co jsem si ale stihla prohlédnout, to byla vojenská technika z posádky Přáslavice u Olomouce. Jaké bylo mé překvapení, když jsem tam objevila jednoho z bývalých táborníků. Prostě pracuje jako voják z povolání, denně dojíždí z Českého Těšína do Přáslavic do "práce". Bylo tam více tatínků - vojáků, kteří pocházejí a bydlí v našem městě.

Akce se opravdu vydařila, Oskárek nám přál, teprve v sobotu po 17.00 zahřmělo poprvé, ale krátce, žádný slejvák, žádné krupobití. Za rok na náměstí vyrazíme zase.