Poděkování

Zde bych chtěl poděkovat všem lidičkám, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na chodu, organizaci, materiálním zabezpečením a vším co bylo v jejich silách ku prospěchu naší organizace.

Od roku 1988 prošlo organizací mnoho skvělých dospěláků a těm bych chtěl vyslovit velký dík. Bylo jich mnoho, tudíž vyjmenovávat je, by bylo nekonečné.

Pár lidiček jsem vyobrazil ve fotogalerii dospěláků, ale je to jen zlomek všech těch super lidí. Proto těm, co se tam nevlezli, se omlouvám, ale myslím na ně. 

Takže tímto Všem MOC DĚKUJI
a těším se na další spolupráci.

Klema

Kdo všechno se může pod tímto pojmem skrývat, koho byste tipovali, že tu najdete?

Především jsou to bývalí malí táborníci, bývalí členové pionýrských oddílů naší 6.pionýrské skupiny, která kdysi do 31. 8. 1990 nesla název 6. PS při ZŠ Rudé armády Český Těšín, od 1. 9. 1990 je to 6. PS Svibická šestka Český Těšín. A proč ten název "Svibická šestka"? Zcela jednoduše, pocházíme z městské části Svibice.

Vždy bylo v čele nejméně 6 tahounů, kteří drželi směr pionýrské skupiny, pomáhali organizovat akce, připravovali tábory, jezdili stavět stany v létě na Baldu.  


JanaJanka Jurčagová

Tady máme statutára 6.PS Svibická šestka, a tím je Janka Jurčagová, ta je spjata s pionýrskou skupinou od ledna 1984, s táborovou základnou už od roku 1978, kdy tam jela ještě v roli skupinářky havířovské 17.PS M.Kudeříkové. Umí si hrát s dětmi, někdy trhá struny u kytary, jindy ráno na táboře startuje svého plechového oře a peláší dětem pro dobré jogurty z poličské mlékárny.


Maťas Martina Miháliková - prostě Martina

Začala s námi jezdit na začátku devadesátých let, to byla ještě vyjukaná omladinka. Zažila s námi spousty táborů, převážně na Baldě. Její obě děti jsou de facto odkojené tábory v Jedlové u Poličky. Je známa svými celotáborovkami, udělala si i kurz hlavní vedoucí tábora, taky si to jednou zkusila. Má i kurz laického záchranáře, umí rozeznít struny na kytaře, je pro každou švandu. Bez ní si již dlouhá léta nedokáži představit naše letní stanové tábory na Baldě. Také se stala naším dvorním fotografem, kdy člověk neví, kdy bude zase zachycen. na táboře u plotny s hořícím olejem. Každý moment táborového života nám Martina stíhá zachytit, my všichni jsme jí moc a moc vděčni. Na táboře v roce 2016 nafotila více jak tisícovku fotek.


KlémaMilan Daneš - Kléma

Býval naším webmasterem, Přezdívku Kléma získal na jednom z prvních stanových táborů naší píonýrké  skupiny na TZ Balda a už mu to zůstalo. Je jinak šikovným velitelem táborové stavěčky, vždy na něho absolutně spoléháme, víme, že stany budou připravené a budou stát v "cajku". Jinak je to vášnivý "keškař", co ten už našel, to se jen tak nevidí.


KubaJakub

No a zde vidíte taky i Jakuba, staršího syna naší Janky. O něm se ví, že vyrážel na akce už od 7 měsíců života a nejstarší hoši vždy mrmlali, že už zas musí pomáhat nosit krosnu-sedačku, když už síla jeho mamku opouštěla. Kuba zná jedlovské lesy jako své boty.


RadimRadim

No, co více říci. Je to chlapec, tedy lépe říci, že je nyní takovým vytáhlým dospělákem, který se blíží pomalu ke "čtyřicítce". Prožil si s námi, s pionýrskou skupinou, hodně. Coby žák ze základky jezdíval akce po celý rok, jezdil od svých 6 let na stanový tábor Balda. Byl to a je vždy "náš Radim". Umí pomoci, stopy jeho rukou jsou znát na opravených částech táborové kuchyně či stanů.


HonzaHonza Petráš neboli Tarzan.

Kdysi býval idolem dívek na všech táborech, kde jste ho měli šanci vidět i se svou 12-ti strunnou kytarou. Už mu ale hodně vlasů vypadlo, ale humor a elán mu zůstal.


RomanRoman

Zase jeden náš táborník, dospělák, který byl od malých let obklopen "pionýrštinou". Mamka je v součastnosti hospodářkou pionýrské skupiny, kdysi dělávala táborovou zdravotnici. No a Romča, jak mu říkáváme, se zcela "pomamil", máme z něho skvělého zdravotníka. A, nejenom zdravotníka. Dokáže a umí přiložit ruku k dílu všude tam, kde je to zapotřebí. Rád pomáhá i při organizaci prázdninových výprav v rámci volnočasových aktivit "Prázdniny s městem Těšínem".


EvkaEva Horňáčková

Tady máte Evu, vnučku od zakladatelky stanové základny Balda, Evy Lerové.


Pavlík Pavel Lanc

Pavel Lanc, který mnoho let vyrážel spolu s Klémou na táborovou  "Apaluchu" neboli stavěčku tábora.


Milan Milan Vilgocký - Kléma 2

Tak nám vyrostl druhý Kléma, ani by člověk nevěřil. Stejně schopný postavit stany, se stejnou láskou ke dřevu a všemu kolem táborové základny na Baldě. Milan sice patří mezi omladinu, ale už pár let umí vzít za sekyru a pilu. Nastupuje na zemědělské učiliště,kde určitě získá další vědomosti a schopnosti.


Mário Mario Nuchalík - Majo

Majo spolu s Milanem se začali dobře sehrávat na stanovém táboře 2015. Je to šikovný mladý muž, syn jedné z našich členek, Katky Joklové, bývalé "staré"tábornice. Ještě se učí táborovému řemeslu, ještě mu to tak vše nejde, jak by sám chtěl. Na táboře roku 2016 získal přezdívku "dusič ohně". Rozdělávání ohně, to bude velkým bojovým úkolem našeho Maria pro příští stanování.


Sandra Sandra Nuchalíková - Sandy

No, co říci o mladé, leč velmi šikovné dívence. A ještě budoucí jistě velmi schopné zdravotní sestřičce. Jednou nastane doba, že se pacienti budou předhánět, aby jim bolístko pofoukala právě Sandra - Sandy. Šikovná k malým dětem, bojovala a vyhrála v celotáborovce s oddílem nad protřelým táborníkem Radimem. Jsme rádi, že patří do naší party.


Tomáš Tomáš Jurčaga - Tom

Je už to hodně let, co ho na táboře hlídalo dvacet lidí, no a nebylo ho schopno uhlídat. Taková malá zlobivá střela to byla. Letos byste se museli dívat do oblak, vyrostl do dvou metrů, má přehled, kdo zrovna zlobí. To, co ho nikdy nebavilo, najednou se stalo jeho koníčkem. Začal jezdit s dětmi na výpravy, sám připravuje mnohé trasy, místa, která by mohly děti navštívit. Umí se postavit čelem k sekyrce i pile, rád nahání ježka v táborové kuchyni.


Michal mrowkaMichal Sztefek - Mišura

Hmmm, co říci, na co nezapomenout. No hlavně, je to náš dokonale schopný webmaster. Jak ten nás nahání, abychom stále dodávali fotografie, články z akcí, až se kolikrát hodně zapotíme, abychom splnili úkol. Michal začínal na naší pionýrské skupině jako malý žák ,povyrostl do funkce táborového praktikanta, poté jezdíval i jako táborový vedoucí. A že si užil jednou v roce 1997 v Pěčíně malé holčičky Martiny, která rohlík jedla více jak hodinu. Pracovní příležitost ho odvála daleko, až do hlavního města ,spojení s námi ale zůstalo. Vždy se objeví na začátku stanového tábora, vždy přispěje nějakým dílem ke zdárnému průběhu tábora. No a před pár lety se stal naším webmasterkem. Převzal tuto roli, náročnou práci po našem Milanu Danešovi, Klémovi. A,jak říkám,zhostil se této práce na výbornou. Důkazem jsou webové stránky naší dětské neziskové organizace, 6. PS Svibické šestky.