Tak, zase jsme navštívili naši Ledovou Prahu, všemi známou Ledovku. Tentokráte to bylo kupříkladu s večerní návštěvou Pražského hradu, kde náš Milan Vilgocký narazil na ostříží zraky policejní stráže. Neprošel, protože jako správný turista sebou nosí nůž na krájení svačiny. Tak, náš Tom šel s Milanem zpět na metro, na stanici Hradčanskou. Bylo domluveno, že nám půjdou naproti, jak budeme scházet po starých zámeckých schodech. Díky tomuto zážitku se nám vryla vstupní prohlídka do paměti.

Jízdy metrem, výprava na Barrandov, do filmových ateliérů, všichni jsme tady byli poprvé, všichni jsme v převlékárně zkoušeli jeden filmový převlek za druhým. Tu stál čertík v podání Radima Lederera, slečna Nikol Miháliková se stala princeznou, najednou se vynořilo spousty pážat.

K Praze patří i procházka kolem orloje, po Václavském náměstí, to zas okouzloval každou cizinku Mario Šmerda svou dokonalou angličtinou.

Opět a zas jsme trávili noci v prostorách na ZŠ Květnového povstání na Hájích, takže vždy cesta dlouhá, metrem, neskutečné množství jízd na eskalátorech v metru.

Nakoukli jsme i do Muzea Policie ČR na Albertově, zahráli si na detektivy, návštěva Prahy končila procházkou starými uličkami Prahy a obdivem nad maskami v Náprstkově muzeu.

Jako vždy, poděkování patří našim dospělým, kteří pomáhali při přesunech, zažili s námi přestupy v metru, poklus na tramvaj. A to Inge Cieslarové, Romanu Bendovi, Radimu Ledererovi, Renátě Rodové, Martině Mihalíkové, našemu Tomovi, který měl přehled z pozice svého výškového bodu. Poděkování zaslouží všichni, kteří si prošli kilometry po pražské dlažbě. Zážitků je spousta, příští rok zase nashledanou.

Janka Jurčagová