Byla sobota 16.května 2015 a 5-členné družstvo bojově naladěných lidiček se vydalo vlakem směr Ostrava-Svinov.Čekala nás nervydrásající soutěž v Člobrdu, kde nic není jisté, kde se s Vámi nikdo nemazlí, kde Vás klidně malý prcek z první třídy smete pryč z herního plánu zpět na začátek. A šestka Vám jak "na potvoru" nechce dlouho padnout, abyste si mohli zpět nasadit.

Do Ostravy na Bajkalinku, jak my pionýrské skupiny říkáme sídlu Moravskoslezské krajské rady Pionýra, se sjelo celkem 43 soutěžících. Hra začala. Naše dvě malé Elišky vypadly hned v prvním kole, Pavel Bohatý se dostal do kola druhého, já prošla třemi koly, zastavil mě šenovský bojovník až v kole čtvrtém. Naše mamka Míša Ondruchová prošla až do konečného velkého finále, kde se bojovalo o "medaile". Nedala se. Chtěla vyhrát jednu z cen a také si odvážela za 3. příčku dětské hrací karty, no super.

Po vítězném tažení s člobrdíky nás tramvaj hezky vyklopila dole v centru Ostravy, u divadla A. Dvořáka. Oskar svítil na cestu, hezky nás hřál, dobyli jsme hradby Slezskoostravského hradu, kde jsme se vmísili mezi husity, křižáky, hradní pány, služky, koukli do stánků, poslechli si písně středověkých trubadůrů, zatleskali kouskům kejklířů, nakonec to nejlepší byl turnaj rytířů na koních. Kopyta koní duněla kolbištěm narychlo postaveným v podhradí, prach vířil, dech se tajil při stínání hlav Saracénů z kůlů mečem v rukách rytířů řádu Křižáků i českých pánů.

Prostě, den se nám vydařil po všech stránkách, tratili ti, kteří nejeli.