No, jak? Dali jsme si sraz v budově krajské rady Pionýra na ul. Bajkalská v Ostravě-Porubě. Tomuto místu nikdo z "pravověrných" neřekne jinak než Bajkalinka. Pozvali jsme letošní Jedlováky, no, někdo byl nemocný, někdo zase "chytil" špatné známky, holt se nás sjelo jen poskrovnu, ale nám to nevadilo, stala se z nás parta, jak v románu Alexandra Dumase, 4 mušketýři.

V sobotu jsme vyrazili tramvají v poledne směr Ostrava, centrum. Prošlapali jsme si podrážky, než jsme došli k cíli, než jsme našli ten správný vchod v Dolních Vítkovicích, správnou ceduli, která nás dovedla až ke vstupu do nově vybudovaného paláce Světa techniky. Úžas, krása, nádhera, spousty lidiček ,místy jsme si připadali jakom sardinky. Kluci zkoušeli kdejaké pokusy, já poletovala s fotoaparátkem. No, schválně, co myslíte, že je zaujalo? To byste neuhodli, ale je to zachyceno na jedné z fotografií. Byli jsme sice už notně ušlí, ale ještě kroky zamířily k hale U6, ve staré tovární hale superprohlídka se superovými zážitky. Tolik přístrojů, trenažérů, různých maket automobilů jsem dlouho neviděla, včetně ponorky kapitána Nema. Musím říci, že v U6 se nám líbilo daleko, daleko více než v nově otevřeném, trochu bombasticky pojatém, Světě techniky.

Nazpět jsme šli přes prodejní plochu Karolína a hle, modní přehlídka. Malého Matese jsme nemohli dostat od zábradlí ,modelky ho zaujaly. Večer jsme trávili v klubovně u stolních společenských her, kluci mě naučili hrát s tágem, tedy pokus byl učiněn. A Míra Němec nám předvedl moderní tanec, nevím, snad se tomu říká "strítdens", no potlesk sklidil veliký. V klubovně se pak povídalo ještě chvilinku po 23.hodině, ale kluci nakonec usli a šli se ve svých snách prohánět na trenažérech, na kterých si to zkusili v hale U6.

V neděli hned po snídani si šli zaplachtit do blízkého krytého bazénu Sareza v Ostravě-Porubě, bágly jsem jim "hodila" do autíčka a počkala na ně, až si zařádí na tobogánu.

Konec dobrý, vše dobré, jak se tak říká. Slíbili jsme si, že se na Bajkalinku ještě někdy podíváme.

Skupinová vedoucí dostala bojový úkol sehnat datum pro vánoční cukrování,tak se dám do toho.