V neděli po obědě jsme se sešli na vlakovém nádraží v Českém Těšíně, abychom se vlakem vydali vstříc dobrodružství, které nás čekalo na táboře v Ostravici. Ve Frýdku Místku k nám přistoupili další kamarádi a společně jsme pokračovali až do cíle.

Jakmile jsme dorazili do Ostravice, čekala nás u nádraží vedoucí Gabča, která nám odvezla na tábořiště naše zavazadla. My se vydali od vlaku pěšky. Cesta nám netrvala ani půl hodiny a dorazili jsme na tábořiště.

Hned po večeři jsme hráli první hry, jejích účelem bylo seznámení všech účastníků tábora a rozdělení do oddílů. I další dny byly plné her a soutěží, neboť jsme po celou dobu tábora hráli etapovou hru „Prázdniny v pralese“, v průběhu které jsme se stali například lovci ryb, nebo průzkumníky Amazonského pralesa. Samotný název naznačuje, že jsme si užili spousty legrace a naučili se hromadu věcí jako třeba vázání uzlů, Morseovu abecedu, druhy ohňů nebo spoustu dalších zajímavostí. Výlet jsme si udělali na lanovou dráhu Opičárna. Při jejím zdolávání bylo zapotřebí dostatek zručnosti a odvahy.

I když nám počasí občas nepřálo, prožili jsme krásných jedenáct dní v nádherném prostředí Beskyd, poznali spoustu kamarádů a domů jsme odjížděli plni zážitků. Než jsme se nadáli nadešel pátek a s ním den našeho odjezdu. Ráno jsme si zabalili poslední věci a po obědě se vydali na nádraží, odkud nás vlak dopravil domů. Na nádraží ve Frýdku Místku a pak i v Českém Těšíně nás čekali nedočkaví rodičové.