Tak a máme za sebou jeden přenádherný tábor,

kdy v jedlovských lesích se vyrojili kouzelničtí učni a soutěžili mezi sebou ve 4 kolejích školy z Bradavic. Mnohé se s kouzelnickou hůlkou naučili. Bylo opravdu krásně už od chvíle, kdy z Českého Těšína vyrazil velký zájezdový autobus směr Jedlová u Poličky. Na tábor se sjely děti z karvinského regionu, ale letos poprvé jsme pozvaly i děti ze Svitavska a okolí. Bylo veselo, když se čistá čeština míchala se slezským nářečím. Dospěláci to vše zvládali na jedničku s hvězdičkou. Obrovské poděkování patří nejen 4 profousům kolejí, a to Tomáši Krajczymu, Natalí Nuchalíkové, Máji Metelkové a Milanu Vilgockému, poděkování se stejnou hodnotou náleží instruktorské omladině v podobě Matěje Cieslarra, Pavla Bohatého, Kristýny Štastné, Martiny a Vanessy ze Světlé Hory, poděkováním zaslouží za vytváření táborových pokrmů složení kuchyně, a to Radka Bendová, Katka Nuchalíková, Lenka Trávníčková a Marcel Nuchalík. O zdravotní blaho našich postaviček se starala zdravotnice Jana Bendová a jako táborový řidič vše stíhal přivézt i odvézt Radim Lederer.

Bylo nás na Baldě v lesích s čistým vzduchem a minerální vodou letos plná osmdesátka osob. O program a soutěže se celý tábor staral náš Velký Mág neboli Tom Kocůrek, jinak též přezdívaný Čičinka. Patří mezi naše nadějné mladé webmastery. V rámci činností na letním táboře nás navštívil starší webmaster Michal Sztefek, kdy pomáhal fotodokumentovat činnost. O závěr táborové fotodokumentace se pak postarala další pracovní návštěva Martina Mihalíková. Bez jejich fotografi si už nedokážeme představit táborovou činnost.

A co vše jsme třeba zvládli v rámci tábora? Už ve středu 4.srpna jsme vyjeli autobusem do Pusté Rybné, odkud jsme po turisticky značené trase nasměrovali své kroky do Borové. Cestou jsme zhlédli čarodějnici, která nevybrala zatáčku a rovnou to napasovala do stromu. Dokonce na nás vylézal čert z díry, ale měli jsme štěstí, že byl v závalu, neměl síly se vyškrábat. Šli jsme přírodou, kdy kolem nás bylo jen lesní ticho, zurčení potůčků a spousta hříbků. V Borové nastalo sportovní dovádění v nízkém lanovém centru. To bylo výskotu.

V pátek 6.8 nás dva autobusy vyvezli do Brna do Pisárek k návštěvě Pavilonu ANTROPOS. Mamut na přivítanou hrdě stál ve vstupní hale. Tábor se rozdělil na dvě polovinu, na střídačku se zhlédl pravěk a interaktivní výstava k indiánům. Po cestě zpět si děti, jak to bývá zvykem, nakoupily spousty sladkostí. No, ještě, že nebylo třeba zásahu zdravotnice. V rámci tábora se zvládla nedělní velká zdravotní soutěž, kdy perfektní namaskované rány od Radima Lederera zmátly i zkušené borce. Musím konstatovat, že naši táborníci by si už dokázali poradit se zraněním. Byla na ně nachystány mnohé chytáky, ale děti to zvládly. Den předem se na soutěž připravovali, učili se ovazovou techniku, byla jim ukázána metoda KPR, kdy jsme představili malého nafukovacího pomocníka Alberta, na kterém se předváděla nepřímá srdeční masáž a dýchání z úst do úst. Tábor by nebyl táborem, kdyby tam nebyly různé soutěžní trasy lesem, lanové lávky, posezení u táboráků. No a mezi očekávané delikatesy tábora patří noční hlídka a noční hra. Letos koleje sloužily noční až do příjezdu nerudného pana pekaře. A ta táborová hra byla také, tajemná chodba s nástrahami pro kouzelnické učně.

Vše končí a skončil i letošní tábor na Baldě. Diplomy a odměny rozdány. O prvenství mezi sebou bojovaly 4 koleje, Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor a Havraspar. Jestli se nepletu, vyhráli to ti poslední. Za rok se uvidí, s kým se znovu potkáme.

Telegram skupina s fotkami: https://bit.ly/3gjF9Ww

Za tábor ubrblaný Brumbál neboli Jana Jurčagová