Comments

Saturday, August 21, 2021 12:23:35 PM

Léto a Škola v Bradavicích je za námi

Vše musí jednou skončit. Ač začátek roku a první půlrok se nemohly pořádat volnočasové aktivity, léto nám vše vynahradilo. Náš spolek je malý, ale připravili jsme a uskutečnili tři výpravy pro těšínské děti a je za námi dobrodrůžo tábor Škola v Bradavicích, kde se pohybovalo 80 osob v jedlovských lesích nedaleko Poličky. Prohlížíme fotografie , vzpomínáme a už se plánují další výpravy. Některé proběhnou ještě v tomto roce 2021. Tak, zase jednou se, doufám, na nějaké výpravě či táboru, uvidíme.

Friday, December 25, 2020 12:54:37 PM

Jeden rok nám končí

Blíží se, pomalu, závěr roku 2020. Všichni si určitě přejeme, aby ten rok další se polepšil, nevyvolával toliko smutku v lidských srdcích. Jako malý spolek Svibická šestka, z.s. z Českého Těšína jsme se i v tomto nelehkém roce činili. Bylo několik jednodenních výprav za pozoruhodnostmi regionu, jelo se na Ledovou Prahu, vydařil se i letní tábor "Hra o trůny" na Jitřence v malé obci Jedlová u Poličky. Mnozí z nás tuto obec znají léta,  někteří dokonce desítky let, já toto kouzelné místo s minerální vodou a čistým vzduchem poznala už v roce 1977. Během letních prázdnin se zvládlo připravit i několik malých výprav, pak už, bohužel, opět zavládla ta smutná a nelehká situace s Covidem-19. Ale, neklesejme na mysli, musíme býti optimisty. Opět se blíží léto 2021 a my určitě zase vyjedeme na Jitřenku, letos zvu malé i velké táborníky na vyučování do Bradavic. Přeji to správné vykročení do roku 2021.

Friday, August 25, 2017 6:19:18 PM

Prázdniny končí,"Ledovka" se blíží

Prázdniny polehoučku zamykají dvířka za sebou,bylo krásně,mnoho lidí jsme poznali,na mnohá místa jsme se podívali.Už nyní si můžete zapsat do svých deníčků datum 2.2-4.2.18.Ledová Praha na Vás čeká,spacáky už nyní si pořádně provětrejte,zase si užijeme pražské dlažby dostatečně.Pro tentokráte bych Vás chtěla mj.vzít i na prohlídku letiště s cvičnou stěnou pro hasiče.A nejen tam bych Vás chtěla zavézt,zase dalšími uličkami Vás provedu,nakoukneme do dalších pražských zákoutí.

Wednesday, August 02, 2017 7:47:37 AM

Prázdninové výpravy

Jednu máme za sebou,čtyři nás čekají v celkem kratičkém časovém horizontu 10 dnů,mezi 9.8 - 19.8 bychom měli zvládnout nakouknout do Karviné na stanici ml.přírodovědců a do kukuřičného bludiště,zvládnout jízdu na koníčcích z albrechtického ranče,podívat se na důmyslně postavené vojenské bunkry u Darkoviček a zahrát si na zámecké paní v Hradci nad Moravicí.Jelikož musím chystat dostatek finančního obnosu pro děti,prosím o včasnou reakci,zda pojede Vaše omladina,na facebookové skupině Svibická šestka.Kdo se přihlásil formou emailu,tomu se vždy včas píše email,prosím i zde o reakci.Fotečky se tvoří, už jsme zvládli Třinec,fotoaparát nachystán zachytit ty nejhezčí a nejvtipnější situace.Přeji hezkou druhou polovinu letních prázdnin.

Thursday, July 28, 2016 7:58:32 AM

Změna termínu u výpravy do Karviné

Z nutných pracovních důvodů se změnil termín výpravy do Karviné, přihlášené děti byly včas informovány.Jedeme ve středu 3.srpna,objednán Prckův ráj.Nebojíme se ani deštíku,budeme v případě deštiva pod střechou.Jde o jedinou změnu u prázdninových výprav.

Saturday, July 23, 2016 8:23:24 AM

Prázdninové výpravy 2016

Hurá,jedna výprava je za námi,sluníčko nám,jako obvykle,hezky svítilo.Před námi je výprava do Karviné,Třince,Bohumína a Ostravy.Všechny aktivity jsou již obsazené ,nepřibíráme další děti.

Monday, June 20, 2016 8:09:40 PM

Prázdninové výpravy

Tal, turisté a turistky,malí i větší,výpravy jsou připravené,už se nám plní seznamy pro každou akci,pomalu ale jistě ubývá volných místeček.Je nutné se nezapomenout přihlásit včas,nejlépe sms na mobil 702967915,případně do 1.7 na chatu na facebooku.Pak jsem jen na mobilu,pokud chytnu signál v jedlovských lesích.

Thursday, December 31, 2015 9:06:44 AM
Novoroční přání
View User Profile for Novoroční přání

Janka

Správný krok nejen na Nový rok,ale po celý rok 2016 všem malým i větším lidičkám, větším či menším milovníkům turistiky a táboření.

Saturday, August 01, 2015 8:50:41 AM
Výpravy začaly
View User Profile for Výpravy začaly

Janka

Tak,výpravy v rámci akce "Prázdniny s městem Českým Těšínem" nám začaly,máme za sebou cáchání v bohumínském aquaparku a návštěvu na karvinském zámku.Ještě zbývají 3 výpravy,tři čtvrtky v srpnu 2015.Vše je obsazené,musím rodičům odpovídat na jejich sms či volání,že bohužel už nemůžeme vzít ani jedno dítko navíc.Dala jsem si letoslimit 15 dětí,to je počet tak akorát pro správné zvládnutí různých situací při výpravě.Fotografie dodávám nejen na fotogalerii DDM Těšín,ale ihned po akci posílám na centrálu Pionýra do Prahy.Aby i v Praze věděli,kam my tady na Moravě a Slezsku můžeme zamířit,co vše se tady dá zažít.

Sunday, July 05, 2015 6:07:27 PM
Jana
View User Profile for Jana

Prázdninové výpravy

Prázdninové výpravy jsou již plně obsazené.Zbývá 5 míst na  výpravě,20.srpna na ranč s koníčky.Rodiče letos velmi rychle zareagovali s přihlašováním dětí.

Monday, February 02, 2015 11:33:32 AM

Praha

Jani, ja se hlásím do Prahy Smějící seMrkající

Sunday, January 04, 2015 3:12:48 PM
Janka
View User Profile for Janka

Máme tady rok 2015

Koukám,tak už se nám píšou první dny roku 2015.Ještě nám místy i dokonce trochu chumelí,ale v létě bude určitě Oskárek svítit na naši Baldovskou louku,aby ´dokonale prohřál záda táborníkům.Vypravíme se na různá zajímavá místa,pojedeme bojovat o dobré umístění v Člobrdu do Ostravy,zažijeme prázdninové jednodenní aktivity,možná někdo pojede se mnou i do Prahy v polovině června na RESET-Republikové setkání k 25.výročí Pionýra.Prostě,bude to jistě zajímavý rok,ten rok 2015.Líbající

Saturday, December 20, 2014 1:29:21 PM
Blíží se nám konec roku
View User Profile for Blíží se nám konec roku

Starý pardál pionýrský

Tak,už se nám to pomalu,ale jistě blíží,za pár dní budou opět bouchat zátky šampusů,cinkat skleničky,každý řekne své přání,které by si chtěl splnit v roce dalším.Mým přáním vždy bylo,je a stále bude vymýšlet legrácky a výpravy dětem i těm již odrostlejším.Přeji Vám všem pohodové boty na všechny výpravy,ruksak,co unese svačinku i "kápezetku" a hlavně čilé tělo,co zvládne nejeden kilometřík v roce 2015.

Thursday, August 14, 2014 8:39:48 PM
Výpravy
View User Profile for Výpravy

Starý pardál pionýrský

Třinec jsme zvládli,i když z bezpečnostních důvodů jsem volila Muzeum TŽ,volila jsem dobře.Měli jsme možnost zahrát si na malé vyšetřovatele,šli jsme po stopě závažného zločinu,zapisovali si poznatky do pracovních sešitků.Závěr,pachatelku jsme dopadli,správně vyhodnotlili stopy,které zanechala na místě zločinu.Piknik s Country rádiem na parkovišti před supermarketem Tesco a hurá k vlaku.Zbývá nám ještě "HELF",sleduji počasí,v případě velkého oblačna přesouváme na neděli 24.8.Vše sleduji s fotoaparátkem,brzy měkteré tváře uvidíme zde na webíku,možná i na fejsíku.

Sunday, August 03, 2014 5:27:03 PM
Prázdniny
View User Profile for Prázdniny

Starý pardál pionýrský

Tak,prázdniny se nám už půlily,už máme za sebou 3 úspěšné výpravy v rámci prázdninových aktivit,jeli jsme do Karviné na stanici přírodovědců,vstoupili jsme na Slezskoostravský hrad 20.července a zvládli jsme vlny v bohumínském aguaparku 30.července.Odevšad posíláme našemu webmsterkovi fotečky,dokumentujeme všechny naše kroky.Zbývá nám výprava lanovkou na Javorový vrch u Třince a zdolání hradu Helfštýn nedaleko Lipníku nad Bečvou.Obě výpravy jsou plně obsazené zájemci,stihli jsme podat i objednávku na Oskara,tak uvidíme,zda to Oskar včas dostane.Mrkající

Friday, July 18, 2014 12:02:10 PM
Prázdninové výpravy 2014
View User Profile for Prázdninové výpravy 2014

Starý pardál pionýrský

Smějící seTak,na Karvinou ve středu 16.7 nás vyrazilo více jak 15 dětí,nádhera.Počasí nám přálo,zvířátko neměla ochotu nikoho zakousknout.Jinak hlásím,že všechny výpravy na prázdniny jsou již obsazeny,už sepisuji jen náhradníky pro případ,že by nějaké dítko "vypadlo".Přihlášení zájemci budou vždy informováni den předem o místě a hodině odjezdu.

Monday, July 14, 2014 10:51:54 PM
Vyrážíme na prázdninové výpravy
View User Profile for Vyrážíme na prázdninové výpravy

Starý pardál pionýrský

Tak,vyrazím ve středu směr stanice přírodovědců Karviná,snad se mi podaří ulovit pár snímečků,než mi fotoaparátek uloví lišák Ferina.Z každé výpravy,které plánujeme,budeme přinášet fotozáběry.Všem přeji hezké prázdniny.A,nezlobte Oskárka,hezky se na něho usmějte,bude se na Vás také usmívat.Smějící se

Monday, July 14, 2014 7:27:58 PM

Tábor Ostravice

Dobrý den maminko Lenko,
děkujeme za Váš komentář Usmívající se. už jsem kontaktoval Radima o nějaké fotečky a jak mi je dodá, tak je vložím na web, měli jsme dva tábory, takže foteček bude více, proto se předem omlouvám za případné prodlení

webmáster

Sunday, July 13, 2014 2:25:31 PM
Tábor na Ostravici
View User Profile for Tábor na Ostravici

Tábor Ostravice

Dobrý den,dcera absolvovala tábor "Prázdniny v pralese"  na Ostravici. Byl to její první tábor v životě, má 7,5 let.Když jsem hledala vhodný tábor pro ni, chtěla jsem klasiku jako byla za nás. Žádné moderní tance nebo cizí jazyky.Zkrátka přírodu,táboráky, stezka odvahy apod.A tento tábor to splnil na 100%.Nelinka  se vratila nadšená,plná zažitků.A já jsem moc spokojená,že jsem zvolila tento tábor. Určitě budu seldovat a příští rok byc ji ráda poslal aopět s vámi:-) Moc děkujem za supr atmosferu po celou dobu pobytu.přeji krásný den maminka Lenka Miklasová

 

PS: Budou nějaké fotky k nahlednutí na tomto webu?

Saturday, April 05, 2014 9:09:11 AM
Janka
View User Profile for Janka

Čochtání v Bohumíně

Tak,plavci a neplavci,za týden vyrážíme na druhé čochtání do "Bogumina".Hlaste dětičky na fejsbůčku,na skupině Svibická šestka Český Těšín.Usmívající se

Friday, March 07, 2014 9:48:26 PM
Janka
View User Profile for Janka

Vody se zvedají

 Tak,přátelé,kdyby náhodou,ale jen zcela náhodou,jste zítra slyšeli na netu zvěsti,že voda kolem Bohumína povážlivě stoupá,tak to jsme my,

  budeme řádit v "boguminskym " aquaparku.Vodníky zvěčním a dodám.

You must sign in to this site to post comments.
Already Registered?
Sign In
Not Yet Registered?
Register

Pro nahráni fotek je nutné abyste se zaregistrovali nebo přihlásili a následně požádali administrátora o povolení

email: mrowka(at)mrowka.cz

     
0 object(s)